Výcvik pilota ULL

Středisko pilotního výcviku registrovaného pod LAA

Aeroklub Rakovník, registrované středisko výcviku pilotů ultralehkých letadel při Letecké amatérské asociaci, nabízí možnost získání pilotní kvalifikace k řízení ultralehkých letadel.

V průběhu jarních měsíců bude v prostorách letiště Rakovník probíhat teoretická příprava pilotů-adeptů, kteří po jejím absolvování zahájí praktický výcvik na letounu Skyleader S400. Pokud máte zájem o krásné a nezapomenutelné zážitky, výlety po krásách naší země nebo o splnění dávného snu, přidejte se k nám. Budete součástí kolektivu stejných nadšenců. Nabízíme individuální přístup a vedení výcviku pod dohledem zkušených instruktorů.

Jedná se o nejlevnější cestu k získání pilotní licence. V případě zájmu je to vstupní brána pro získání dalších vyšších kvalifikací s možností dalšího kariérního růstu.

V případě zájmu se nám ozvěte na email info@aeroklub-rakovnik.cz a spolu s dotazy zanechte na sebe kontakt. Jsme připraveni odpovědět všechny vaše otázky.

Pozn.: vzhledem k tomu, že veškerou činnost provádíme ve svém volném čase, je kapacita výcviku omezena našimi fyzickými a psychickými silami. Po vyčerpání kapacity již nebude možné přibírat další zájemce.

Výcvik pilota ULL


Pokud chcete létat pro zábavu tak licence pilota ultralightů je ideální volbou pro vás. Využití to není samozřejmě jen pro zábavu, ale i za účelem privátního nebo služebního cestování. Pilot ULL může pilotovat Sportovní létající zařízení SLZ do maximální vzletové hmotnosti 600kg. Dnešní moderní ultralighty mnohdy předčí výbavou a výkony ověřená letadla a za daleko nižší cenu. Tato kategorie létání se rychle rozvíjí a přináší uživatelům opravdovou volnost a radost z létání.
Provádíme výcvik na Skyleader 400 Jedná se o moderní letoun kovové konstrukce vybavený třílistou, ze letu automaticky stavitelnou vrtulí, vestavěnou GPS navigací, odpovídačem, vlečným zařízením pro kluzáky a padákovým záchranným systémem pro celé letadlo.

Výcvik jzačíná teoretickým školením, tak jako u ostatních druhů výcviku, Po absolvování alespoň 21 hodin z celkových 45 může být zahájen výcvik praktický, ve kterém je třeba odlétat minimálně 20 hodin výcviku. Obvykle je nálet kolem 30-40hodin, záleží na šikovnosti žáka. Časová náročnost závisí na odlétaných hodinách. Někteří žáci zvládají výcvik odlétat za 3 měsíce, ale je to létat 2-3x týdně. Začíná se základním ovládáním ultralightu, rovný let, zatáčky, stoupání, klesání. Po zvládnutí letu po okruhu, se zaměříme na mimořádné situace za letu a následuje sólo lety pod dohledem instruktora. Následují navigační lety s instruktorem, pak i sólo a vše je zakončeno zkouškou jak z teorie, tak z praktických dovedností.

Cena výcviku je od 50 000,- Kč včetně DPH, cena obsahuje instruktory. Žádné další poplatky neúčtujeme.

Po zízkání průkazu pilota můžete létat samostatně a získávat další zkušenosti s jinými typy ultralightů, můžete se naučit létat na řízená letiště typu Brno, Karlovy Vary i Ruzyně, můžete si udělat kvalifikaci vlekaře a další. Už bude jen na vás, jak využijete tuto úžasnou příležitost.

Tak ať to lítá !!!

Více informací o výcviku vám rádi sdělíme prostřednictvím emailu: info@aeroklub-rakovnik.cz

Adresa

Letiště 2613
269 02 Rakovník

Email
  • info@aeroklub-rakovnik.cz
  • info@lkrk.cz
Telefon
  • +420 313 512 277
  • +420 313 512 352

Set up a website with Mobirise