Výcvik soukromého pilota PPL(A)

DTO výcvikové zařízení registrované pod ÚCL CZ.DTO.13

 Průkaz pilota PPL (A) je nezbytným druhem výcvikem pro piloty, kteří uvažují o kariéře dopravního pilota. Naučíme Vás bezpečně řídit letadlo a základní letecké dovednosti. Tato licence je platná téměř celosvětově a po dokončení kurzu budete oprávněni létat jako velitel na jednomotorových letounech za dohlednosti země (VMC) na letech neobchodního charakteru. Využití nejen pro zábavu, ale i za účelem privátního nebo služebního cestování.

Pro získání licence soukromého pilota letounů PPL(A) musí být žadateli minimálně 17 let. Výcvik je tedy možné zahájit již v 16 letech. Horní věková hranice není stanovena. Podmínkou je pouze zdravotní prohlídka u leteckého lékaře. Osnova výcviku zahrnuje 45 hodin létání a 100 hodin teoretické přípravy. Tento čas se může u jednotlivých uchazečů lišit, avšak ve většině případů 45 hodin letové doby dostačuje. Část teoretické přípravy probíhá formou samostudia. Výcvik je zakončen teoretickou a praktickou zkouškou.

V rámci teoretické přípravy získáte znalosti těchto předmětů: Letecké právo a postupy ATC, Lidská výkonnost, Meteorologie, Komunikace, Základy letu, Provozní postupy, Letová výkonnost, Plánování letu, Všeobecné znalosti letounu a Navigace. Praktický výcvik na letadle můžete zahájit ihned a celý teoretický kurz absolvovat až v průběhu létání. Výcvik provádíme na letadle Cessna C-172. Než se pustíte do samotného výcviku, je třeba projít zdravotním vyšetřením a pak získat průkaz radiofonisty ať už omezeného nebo všeobecného.

Celý výcvik je možné absolvovat během jednoho roku. Teoretická výuka začíná během zimy, aby se v březnu začalo létat. Je dobré létat pravidelně 1-2x týdně, aby nebyly zbytečné přestávky, po kterých se obyčejně opakují předešlá cvičení.
Orientační cena výcviku se pohybuje od 175 000,- s DPH, cena je včetně instruktora.
Žádné další poplatky neúčtujeme.

Více informací o výcviku vám rádi sdělíme prostřednitvím emailu: info@aeroklub-rakovnik.cz

Adresa

Letiště 2613
269 02 Rakovník

Email
  • info@aeroklub-rakovnik.cz
  • info@lkrk.cz
Telefon
  • +420 313 512 277
  • +420 313 512 352

Start your own website - Go now